Składowanie

Dla każdego rolnika bezpieczne oraz prawidłowe składowanie plonów stanowi kluczowy element prowadzenia gospodarki.

Dysponujemy rozbudowaną infrastrukturą budowalną umożliwiającą składowanie płodów rolnych. W zależności od potrzeb związanych z ilością oraz rodzajem zgromadzonych zapasów udostępniamy odpowiednio przystosowane hale i magazyny. W ten sposób przechowywane zbiory zachowują swoje pierwotne właściwości co umożliwia ich dystrybucję w dłuższej perspektywie.

Mamy świadomość, że każdy z produktów posiada swoje swoje indywidualne wymagania dotyczące temperatury, czy wilgotności, dlatego prowadzimy nieustanny monitoring warunków panujących wewnątrz budynku.

Zapewniamy następujące rodzaje składowania:

  • przechowywanie zbóż w halach pokrytych blachą uniemożliwiającą skraplanie się pary wodnej, a tym samym zawilgocenie zbiorów
  • magazynowanie owoców oraz warzyw w chłodniach umożliwiających kontrolę temperatury oraz wilgotności

Powierzchnie do składowania to jedno, niemniej waży jest sprzęt który umożliwia kontrolę i w razie potrzeby modyfikację warunków wewnątrz pomieszczeń. Nasza hale i magazyny są wyposażone w:

  • systemy wentylacyjne regulujące cyrkulację powietrza pomiędzy wnętrzem, a otoczeniem poza budynkiem
  • agregaty chłodnicze pozwalające zachować świeżość produktówn
  • nagrzewnice dedykowane dla produktów rolnych wymagających wyższych temperatur
  • nawilżacze powietrza zapewniające właściwą wilgotność
  • urządzenia osuszające, które mają na celu usunięcie mikroorganizmów z warzyw, czy owoców

Wszystkie usługi z zakresu składowania realizujemy zgodnie z powszechnie obowiązującymi standardami higieny dzięki czemu plony przechowywane w naszych magazynach charakteryzują się świeżością oraz wysoką jakością.

Poznaj pozostałe usługi

Newsletter.

Wszystko co ważne – na Twojej skrzynce.

Dofinansowania

1) Spółka  Agro-Business Trade  Sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie projektu „dotacja na kapitał obrotowy AGRO-BUSINESS TRADE sp z o o”, w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój  2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

CEL PROJEKTU: Wsparcie przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi , które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19.
Pomoc finansowa udzielana na podstawie programu nr SA.57015 (2020/N). Wartość Projektu: 68 443,42 zł. Wkład Funduszy Europejskich: 68 443,42 zł.

2) Spółka  Agro-Business Trade  Sp. z o.o. otrzymała subwencję finansową w ramach programu rządowego „TARCZA FINANSOWA POLSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU DLA MIKRO, MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM” udzieloną przez PFR S.A.